V letošním roce jsme plánovali a také se narodily 3 vrhy:

 

Mimořádný (neplánovaný) vrh :

Cipísek & Lily - 8.8.2013 se narodila 4 miminka - 3 přežila (2 chlapci a jedna slečna)

 

 

Jack & Kuky - 8.5.2013 se narodilo 7 kožíšků  - 6 přežilo (4 slečny a 2 chlapci)

Cipísek & Lily  - 10.4. 2013se narodilo 11 kožíšků :) - 9 přežilo ( 1 slečna a 8 chlapců)

 

 

 

Cena freťátek je nově stanovena na 2.300 Kč (pro zahraniční cena dle aktuálních kurzů - pouze v Eurech) včetně čipu, mezinárodního pasu , prvního očkování a balíčku do začátku - pokud se mi povede rozběhat vypalovačku tak včetně fotek, pokud ne, vezměte si flashku a vše Vám tam nahraju ;).

V ceně freťátek je zahrnuto první očkování (psinka) a kvůli výstrahám z okolí , kdy se bohužel ukázalo, že ne každý , kdo vypadá mile , ve skutečnosti takový je, je nově povinné i čipování - samozřejmě včetně pasu.

 

Úplným začátečníkům i pokročilým samozřejmě nabízím kompletní servis v poradenství (co budu vědět, nejsem bohužel vševěd :) ) ve dne v noci (vím jaké je, když poprvé najdete fretku "přichcíplou" v hlubokém spánku ;) ) .

Mým jediným požadavkem je, abyste na chlupáčovi nešetřili a krmili ho kvalitním krmením , dali mu veškerou potřebnou veterinární péči, věnovali mu dostatek volného času, aby se mohl pořádně vyřádit a prostě, aby byl šťastnou fretkou :) ,  samozřejmě abyste ho měli rádi a myslím, že je fajn, když si jednou za čas řekneme, jak se mají v doprovodu alespoň nějaké té fotečky popř. setkání :)

 

Stejně tak je možné v případě zájmu (s co největším předstihem to je možné) dohodnout hlídání , pokud pojedete na dovolenou apod. to samozřejmě za drobný příplatek, protislužbu, naturálie (granule, pamlsky) atd. závisící na délce hlídání, počtu fretek a vzájemné domluvě - tato možnost platí i pro fretkaře, kteří nemají fretku od nás ;) . Je možné i dlouhodobé hlídání - jedete na 3 měsíce na studijní pobyt - to je přece blbost se hned zvířete zbavovat. V tomto případě je však nutné dovézt vlastní klec. Cena je opět individuální, neberu to jako výdělečnou činnost, chci Vám pouze pomoci, cena by měla zahrnout základní náklady na zvíře (žrádlo, podestýlka, popř. léky, očkování..), samozřejmě uvítáme cokoliv pro naše freťulky nebo nějaké suvenýry z cest či pohled také udělá radost ;)

 

 

Od letošního roku jsem se po předchozích špatných zkušenostech s nezodpovědnými zájemci o freťátka rozhodla zavést rezervační systém:

 

Pokud jste vážný zájemce, zaplaťte 500 Kč zálohu (č. účtu na vyžádání po předchozí domluvě) , pokud se Vaše vysněné freťátko nenarodí, bude Vám nabídnuto jiné, které pokud odmítnete, záloha Vám bude v plné výši navrácena. Můžete si tak zamluvit konkrétní zbarvení nebo naopak zůstat nerozhodný a přesto si zajistit pořadí mezi zájemci :) .

 

Freťátko si lze stále zamluvit i bez zálohy avšak, pokud příjde někdo, kdo zálohu zaplatí, automaticky se dostane v seznamu před Vás a šance se tudíž snižuje. Proto doporučuji zvolit verzi zálohy, avšak Vás nechci nutit - je to o vzájemné důvěře.

 

Zálohu již zaplatili  :

- seřazeno dle pořadí

 

 1. Monika Baluchová    - Pardubice (sameček - vrh Lily a Cipísek) - tchořík    
 2. Antonín Dvořák       - Kladno (samička - 1 , vrh Lily a Cipísek) - tchořice
 3. Petra Zárubová         - Praha (samička, barva dle možností, vrh Kuky a Jack)
 4. Sandra Ježková         -Náchod (sameček, vrh Lily a Cipísek) champagne největší
 5. Barbora Nemčeková - Žilina (SK) (sameček, vrh Lily a Cipísek) šampaň 2.nejmenší
 6. Edward Mihlanik      - Bratislava (SK) (samaček šampaň - Lily a Cipísek)
 7. Michaela Klapilová    - Milevsko (sameček šampaň nejmenší - Lily a Cipísek)
 8. p. Kadlec                   - Sviny - Tábor (sameček - Lily a Cipísek) (1000) albínek větší
 9. Marie Zvolská            - Praha  (sameček , vrh Lily a Cipísek) - champagne
 10. Josef Dušek               - Praha (sameček - Kuky a Jack)
 11. Michaela Petrů           - Oslavany (sameček - Kuky a Jack)
 12. Paľuv Josef                 - Praha (holčička - Kuky a Jack - nejraději tchořovitou)
 13. Lucie Koutská            - Olomouc (holčička - Kuky a Jack - světlá)
 14. Lucie Koutská            - Olomouc (holčička - Kuky a Jack - tmavá s ponožkami)
 15. Tomáš Tvrzník           - Proseč pod Ještědem (holčička - Kuky a Jack)
 16. Bechníková                - Olomouc (poslední albínek - vrh Lily a Cipísek)