Kniha návštěv

..

Katka | 15.05.2014

máte moc hezké stránky:) jen nevím, jsetli to blbne jenom mě ale nechce se mi ukázat ta mapa tady https://shellysferrets.webnode.cz/kde-mame-potomstvo-/.

Re: ..

Shelly | 02.07.2014

Dobrý den, moc děkuji, bohužel obrázek se neukazuje vůbec nikomu, po rozkliknutí se mapa zobrazuje jak komu.., zkoušeli jsme to s přihlášením přes Google a tam to problémy nedělá a mapa se zobrazí, možná bude třeba registrace, ale bohužel s tím už nic neudělám :( .
Zkusím se podívat, zda-li to nepůjde nějak vyřešit, popř. se podívám po obdobné aplikaci u konkurence..
Pokud máte účet na Google + , Youtube či na Gmail atd. zkuste se přihlásit a poté mapu rozkliknout :) .
Kdyby Vám to nešlo, klidně mi napište do zprávy, zkusím to nějak vymyslet :)

Re: Re: ..

Shelly | 02.07.2014

Popř. tady máte přesný odkaz :

https://mapsengine.google.com/map/viewer?mid=zt2tmYHn4qGg.kUtIcaq8KZhY

Když ho zkopírujete a zadáte do svého prohlížeče, mělo by se Vám to zobrazit :) .

Používáme prohlížeč Opera

očkování

Nora | 11.01.2014

dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zdali je nutné očkovat fretky i proti vzteklině? náš veterinář toho našeho očkuje jen proti psince a říkal, že očkování proti vzteklině je zbytečné a akorát zatěžuje organismus a pokud v okolí vzteklina neřádí, je to tedy zbytečné. děkuji za odpověď :)

Re: očkování

Julin Kepková | 19.02.2014

Čauky, budu reagovat! Sice nejsem správce, ale co.. :P
Očkování vztekliny je pro fretky ze zákona povinné a tak by se mělo, ale pokud nechodíš, nebo nechceš chodit na nějaké akce není to úplně třeba... Psinka se očkuje, protože jsu na ní fretky hodně náchylné a tak je tohle očkování pro vety tzv "důležitější" a aby to lidem nemuseli vysvětlovat tak t řekno, že povinná je psinka :D ale po pátém roku věku prý zatěžuje každé očkování, takže já například se asi vzdám oficiálních akcí a radši už toho mýho tchoře očkovat nebudu...
Snad ti má odpověď pomohla ;)
Pěkný den!

Re: očkování

Shelly | 02.07.2014

Omlouvám se za prodlevu, je to přesně jak říká Julča - vzteklina je ze zákona povinná a i když Vašemu veterináři třeba přijde zbytečná, doporučuji si dupnout a vzteklinu opravdu naočkovat. Určitě znáte Zákon schválnosti.. Jinak ano, každé očkování navíc zatěžuje organismus, ale co se vztekliny týče, nezatěžuje ho tolik a pokud není fretka vyloženě stará nebo nemá chatrnou imunitu, rozhodně jí očkování na vzteklinu neuškodí.. Pokud chcete, existují i vakcíny, které "působí" několik let. Tedy neočkujete fretku tak často a splníte povinnost, kterou Vám ukládá zákon.. Nicméně jakmile budete mít tuto vzteklinu budete mít problémy pojedete-li např. i na místní výstavu či budete cestovat do zahraničí. V takových případech je pro Vás tato vakcína nedostačující a stejně musíte vzteklinu po roce přeočkovat.. My vždycky chodíme na přeočkování , kde dostanou psinku i vzteklinu zároveň a nikdy jsme žádné potíže neměli :)

CHOVATELSKÁ STANICE

Veronika | 06.02.2013

Chovná stanice neexistuje! Nevím proč se rozšířil tento pojem CHOVNÁ....
Může být jen chovatelská stanice!

Re: CHOVATELSKÁ STANICE

Shelly | 19.02.2013

Zdravím, nemusíte se rozčilovat ;) mám to vysvětleno ihned na úvodní stránce ;) - chovná stanice existuje - od "chovatelské stanice" se liší pouze v tom, že nemáme oficiální povolení - tedy nemáme freťátka s PP , ale pokud se věnuji cílenému chovu fretek (krytí nepříbuzných jedinců - tedy ne žádná množírna) , mám tedy chovnou stanici fretek - ano je to slovíčkaření, ale má svůj význam - až budeme chovatelská stanice, ráda to uvedu, ale zatím nejsme ;)

Otázky a odpovědi

Fretka Frodo | 31.08.2012

Dobrý den, četla jsem si téma Otázky a odpovědi. Mám také fretku a chtěla bych jen podotknout (samozdřejmě v dobrém), že každá fretka má svou osobnost, a proto např. můj sameček není kast. a nepáchne (má svůj pach stejně jako každé zvíře)..., kouše, ,ale ještě nic nikdy nerozbil, proto žádná opatření nemáme, je hravý a pořádně živý, a jelikož už mám i zkušenosti s jinými zvířaty, měl i velký zájem se něco učit , za jeho kamarády jsou i jiné fretky, ale i pes. Osobně si myslím, že tak jak se ke fretkám chováme tak si myslí, že se i ony k nám mají tak chovat. A naštěstí musím zaklepat ... neměl žádnou nemoc. Tento blog se mi opravdu moc líbí. FF

Re: Otázky a odpovědi

Shelly | 25.01.2013

Zdravím, omlouvám se, myslela jsem, že se mi automaticky zašle e-mail, když sem někdo napíše :) .

Plně s Vámi souhlasím, že každá fretka je jiná, to se snažím vysvětlit především vážným zájemcům, ostatní - ne, že bych se je snažila úplně odradit - ale snažím se ukazovat co nejvíc případů , jaká fretka může být a vážně bych nerada potkávala další inzeráty typu "Daruji fretku, nemohu jí mít, protože rodičům smrdí" .

Proto ikdyž s tím nesouhlasím úplně na 100% (s tím , že fretka smrdí - lidé, kteří se nemyjí smrdí daleko více ;) ) . Raději budu, když lidé budou čekat, že ta roztomilá freťátka budou velmi smrdět (ikdyž to není jisté) a budou pak mile překvapeni než naopak a budou se fretky třeba i kvůli těmto základním věcem zbavovat :)

Jinak mám 4 chlapce - zatím všichni nekastrovaní a žlázky vypouští pouze jeden a to jen, když má v dohledu samičku :) . Naopak jedna slečna (ikdyž "holky nesmrdí") má vypouštění žlázek téměř na denním pořádku :)

Jinak děkuji ;)

Přidat nový příspěvek