Plánované vrhy 2019

 
 

Prosím nejprve čtěte text níže, uveden na tomto odkazu, 

ušetříte si tak spoustu otázek a mě dost času :)

 

 

Plánované vrhy:

 

Warrer´s Speedy & Iggdrasil Shelly´s Ferrets

 

Milkyway´s Patience & Spock Shelly´s Ferrets

 

 

 

 

PROSÍM NEJPRVE ČTĚTE ! :

 

Oba vrhy budou čistě černo-tchořovité barvy,  budou vyrůstat čistě na BARFu ( s krmením samozřejmě poradím) . Samozřejmě budou socializovaní , učení na záchodek a hlavně s předpokladem dlouhého života a pevného zdraví.
 
Jedná se o čisté standardní linie, standardní délka srsti, standardního zbarvení black sable, bez jakýchkoliv barev či angor v rodokmenu. Dále se jedná o fretky, které se dají po rodokmenové stránce považovat za 100% tchoře (krom Speedy - ta je čistá fretka, ikdyž z lovecké linie - miminka tedy budou papírově 50%). Divokou krev v sobě rozhodně nezapřou (viz. níže vyjmenované výhody oproti běžným fretkám) , nicméně není se čeho bát, což si návštěvou klidně můžete osobně ověřit :) . Oba páry jsou plně socializované (Patience nemá ráda návštěvy, zbytek Vám vyleze klidně až na hlavu :) ) a po různě dlouhé generace jsou jejich předci odchovaní v zajetí, na lidský kontakt jsou tedy navyknutí a zvládne je i naprostý začátečník, stačí mít správný přístup k fretce, ale to je pak jedno jestli budete mít doma fretku nebo tchoře ;) .
 
Všichni čtyři jsou milé povahy, společnost lidí ani dalších fretek jim nedělá problémy (nepočítám typickou sezónní problematiku + Patience a návštěvy).
 
Taktéž jsou perfektní lovci a předpokládám, že jejich potomci na tom nebudou jinak, proto Vás prosím - fretka je šelma a tato mláďata Vám zaručeně toho králíčka, morče, potkana či co to máte.. budou chtít slupnout ke svačině. 
 
Miminka budou očkovaná, čipovaná, s průkazem původu (PP) - průkaz původu se vydává dodatečně, v případě pozitivního nálezu vnitřních či vnějších parazitů budou samozřejmě patřičně ošetřena (po vyšetření vet. lékařem , výtěrem z uší, koprologie) .

Jednoduše řečeno - dám Vám mládě jedině zdravé a se vším všudy.

Výjimky dělat nebudu, ani co se očkování (jen pro zahraniční, kteří používají jiné vakcíny), čipování apod. týče.
 
Preferuji zájemce, kteří jsou ochotni BARFovat. S krmením pomohu, poradím, základ jsem se snažila sepsat ZDE.
 
V případě včasné rezervace (před zápisem mláďat do PK) je možné zvolit pro mládě jméno dle Vašeho výběru, podmínkou je, že jméno se nesmí opakovat (v rámci naší CHS) a musí být alespoň trochu na úrovni (takže prosím ne Fredíky, Fredinky apod.). Stejně tak musí jméno odpovídat pohlaví a nesmí být hanlivého či hrubého významu ( odmítám fretku pojmenovat např. Potvora Shelly´s Ferrets - to snad uznáte, že to není ono :) ) .
 
Co dále můžete od miminek očekávat?
 • předpoklad pevného zdraví (samozřejmě u nás pouze genetický základ, zbytek záleží jen a jen na Vás :) )
 • předpoklad dlouholetosti (průměr 8-12 let)
 • u holčiček bez problémů s říjí
 • díky pečlivému výběru rodičů i šance výstavních a olympionických úspěchů (vysoká inteligence, skvělá stavba těla)
 • předpoklad bezproblémového užívání záchodku ;)
 
Pozn. z důvodu možných komplikací při výchově si nechávám možnost posunout termín odběru z 8mi týdnů na déle, je možné že to třeba nebude nutné, nebo např. jen u některých jedinců, ale raději tuto možnost uvádím předem :) . 
 
Možnosti odběru po 12.týdnu věku, kdy už by mláďata neměla mít problém se socializací ani zvykáním na nový domov a zároveň by u nás bylo provedeno kompletní očkování. Rozhodnout se pro tuto možnost můžete i v průběhu.

Co požaduji po Vás?
 • dodržování smlouvy
 • celoživotní kontakt - minimálně po dobu života fretky (pak už je to na Vás), hlášení změn, kastrace, nemoci a nakonec i věk, kterého se dožijí, na mých odchovech mi záleží, chci vědět, že se mají dobře, pokud budu mít své informace, nebudu Vás nijak uhánět, ve zkratce se dá říct, že mě budou zajímat informace cca v těchto intervalech :        

                    - jak se rozkouká v novém domově

                    - hlášení prvního přeočkování

                    - puberta, výchova obecně

                    - říje

                    - kastrace

                    - změna způsobu stravy (např. pokud budete chtít přejít na granule)

                    - změna zdravotního stavu

                    - během života po kastraci zahlásit alespoň 1x za rok, jak se má

                    - úmrtí

                        .

                        .

                        .

 • hlásit změny v kontatních údajích (stěhování , změna jména, telefonního čísla, e-mailu - dle toho, jak budeme převážně komunikovat)
 • v případě , že se rozhodnete, že fretku již nadále nechcete nebo se o ni nemůžete starat, bude předána přímo mé osobě (popř. pověřeným prostředníkem z mé strany) a já se pak budu starat o případné hledání nového pána nebo se na něm minimálně podílet
 • a co beru jako samozřejmost - starat se o fretku jak nejlépe to umíte, ráda bych, abyste fretku od nás brali jako nového člena rodiny a dle toho se k ní také chovali, dopřáli jí dostatek prostoru pro hry, svůj čas, kvalitní stravu i veterinární péči

Pokud jste stále přesvědčeni, že můžeme naplnit Vaše sny a očekávání mazlíčkem právě od nás, prosím připravte si následující:

 • ověřte si, že s fretkou souhlasí i Vaše rodina
 • přečtěte si náš web , kvůli konkrétním informacím o našich fretkách a alespoň stránky www.fretka.cz pro dostatečné načerpání informací do začátku
 • zajistěte pro fretku bezpečný domov
 • kontaktujte mě, sepište o sobě základní info - kde, jak a s kým žijete, jestli studujete/ pracujete, jak by žila (klec/voliéra/na volno, uvnitř/venku), jakou chcete zvolit stravu, jestli už jste fretku měli/ máte, jestli už jste ji viděli (pokud ne, domluvíme Vám u nás nebo u jiných fretkařů návštěvu), jestli máte nějaké další zvíře, kdo by se převážně o fretku staral, jestli budete BARFovat, kdo by se o ni staral ve Vaší nepřítomnosti (hlídání u nás samozřejmě možné je), ke kterému veterináři budete chodit a tak nějak co Vás napadne :) . Uvítám i fotografie :)

 

Pokud jste dočetli až sem a stále mi chcete napsat, děkuji za Váš zájem a snad Vás budu moci přivítat do naší "rodiny" :)

 

 

 
 

Po předchozích špatných zkušenostech s nezodpovědnými zájemci o freťátka jsem se rozhodla zavést rezervační systém:

 

Pokud jste vážný zájemce, zaplaťte 500 Kč zálohu (č. účtu na vyžádání po předchozí domluvě, platí se až po té, co se pár připustí) , pokud se Vámi vybrané pohlaví nenarodí nebo na Vás nevýjde , bude Vám nabídnuto druhé, které pokud odmítnete, záloha Vám bude v plné výši navrácena. Po narození se doplácí k 50% ceny mláděte, zbytek při převzetí. Pokud se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete rezervaci zrušit (nebude-li "problém" na naší straně - např. falešná březost, nevýjde na Vás požadované pohlaví, miminko se rozhodnu si nechat nebo nedej bože zemře atd., v takovém případě Vám samozřejmě zálohu vrátíme), výše aktuální zálohy propadá (snažím se tak donutit ty, kteří si pořízením nejsou jisti, aby tak učinili co nejdříve, pro ostatní je to spíše příjemné rozprostření nákladů) . Můžete si tak zamluvit konkrétní pohlaví nebo naopak zůstat nerozhodní a přesto si zajistit pořadí mezi zájemci :) . 

 

Záloha lze zaplatit dobrovolně ještě před krytím, ale raději bych, abyste vyčkali alespoň do říje a následného připuštění.

 

Freťátko si lze stále zamluvit i bez zálohy avšak, pokud příjde někdo, kdo zálohu zaplatí, automaticky se dostane v seznamu před Vás a šance se tudíž snižuje. Proto doporučuji zvolit verzi zálohy, avšak Vás nechci nutit - je to o vzájemné důvěře.

 

Rezervovat lze fretku pouze na mazlíka, což bude řádně ošetřeno smlouvou a případné nedodržení bude pokutováno.

Pokud si myslíte, že máte pro mě přijatelný argument, aby tomu ve Vašem případě bylo jinak, klidně mi napište, můžeme se zkusit dohodnout.

Účelem není mít zde X příbuzných vrhů, do chovu bude povolen jen určitý počet jedinců a jejich majitele si budu pečlivě vybírat, je dost možné, že taková mláďata zůstanou i u nás. 

 

Cena byla odhadově stanovena na 4.500 Kč při odběru v 8.-9. týdnu (po první psince), v 12.-13. týdnu by byla cena cca 5.500 Kč (navíc očkování psinky + vztekliny + krmení měsíc navíc ). Přesná cena záleží na počtu mláďat a reálné spotřebě masa, které je v tak útlém věku samozřejmě vybráno co nejkvalitnější a bohužel ceny v ČR a v UK, kde si krmení sami uloví a vlastně je nic nestojí, se v tomhle nedají moc srovnávat.. + nemáme přesná čísla, jde o jakýsi odhadovaný průměr, který ale neplánuji překročit. U mláďat mám nakalkulováno 1.000 Kč rezervu, díky které máte jistotu, že se cena nezvedne a pro nás bude rozdíl jako případný příspěvek na rodiče či něco do výbavičky pro miminka. Věřím, že 1.000 Kč (maximálně) není nic hrozného, co by mělo někoho pohoršit. Cena mimo jiné slouží také jako filtr budoucích majitelů, proto prosím, kdo o mládě od nás nemáte zájem, nepište mi, vím, proč jsem je takto nacenila a ze zkušenosti vím, že i 1.500 Kč by bylo pro některé "strašně předražené" ;) . Uvědomte si prosím, že můj chov také není zadarmo a nejsem žádný velkochovatel, aby se mi skutečná hodnota vrátila a věřte, že skutečná hodnota mláďat je daleko vyšší než po Vás budu chtít, to ale chci, abyste chlupáčům už zaplatili formou milovaného domova :)