Arya & Atom

   (Arya x Firefly´s Atom)

Narozeni 28.8.2016
 

       


 

Dne 28.8.2016 u nás doma zapískal pelíšek se sedmi tchůřátky. Narodili se 4 holčičky a 3 chlapečci.  Všechna miminka jsou k 11.10.2016 rezervována.

 

Atom i Arya jsou uchovněni, Arya s podmínkou kvůli pravděpodobně nadbytečnému řezáku. Po Arye to tedy nejspíš budou první i poslední mláďata.

 
Tento vrh bude čistě černo-tchořovité barvy,  bude vyrůstat čistě na BARFu ( s krmením samozřejmě poradím) , socializovaný , učený na záchodek a hlavně s předpokladem dlouhého života a pevného zdraví.
 
Jedná se o čistou standardní linii, standardní délka srsti, standardního zbarvení black sable, bez jakýchkoliv barev či angor v rodokmenu. Dále se jedná o fretky, které se dají po rodokmenové stránce považovat za 100% tchoře. Divokou krev v sobě rozhodně nezapřou (viz. níže vyjmenované výhody oproti běžným fretkám) , nicméně není se čeho bát, což si návštěvou klidně můžete osobně ověřit :) . Oba rodiče jsou plně socializovaní a po různě dlouhé generace jsou jejich předci odchovaní v zajetí, na lidský kontakt jsou tedy navyknutí a zvládne je i naprostý začátečník, stačí mít správný přístup k fretce, ale to je pak jedno jestli budete mít doma fretku nebo tchoře ;) .
 
Oba rodiče jsou milé povahy, společnost lidí ani dalších fretek jim nedělá problémy (nepočítám typickou sezónní problematiku).
Více info při kliknutí na jméno konkrétní fretky..
 
Oba jsou taktéž perfektní lovci a předpokládám, že jejich potomci na tom nebudou jinak, proto Vás prosím - fretka je šelma a tato mláďata Vám zaručeně toho králíčka, morče, potkana či co to máte.. budou chtít slupnout ke svačině. 
 
Miminka budou očkovaná, čipovaná, s průkazem původu (PP), v případě pozitivního nálezu vnitřních či vnějších parazitů budou samozřejmě patřičně ošetřena (po vyšetření vet. lékařem , výtěrem z uší, koprologie) .
 
V případě včasné rezervace (před zápisem mláďat do PK) je možné zvolit pro mládě jméno dle Vašeho výběru, podmínkou je, že jméno se nesmí opakovat (v rámci naší CHS) a musí být alespoň trochu na úrovni (takže prosím ne Fredíky, Fredinky apod.). Stejně tak musí jméno odpovídat pohlaví a nesmí být hanlivého či hrubého významu ( odmítám fretku pojmenovat např. Potvora Shelly´s Ferrets - to snad uznáte, že to není ono :) ) .
 
Co dále můžete od miminek očekávat?
  • předpoklad pevného zdraví (samozřejmě u nás pouze genetický základ, zbytek záleží jen a jen na Vás :) )
  • předpoklad dlouholetosti (průměr 8-12 let)
  • u holčiček bez problémů s říjí
  • díky pečlivému výběru rodičů i šance výstavních a olympionických úspěchů (vysoká inteligence, skvělá stavba těla)
  • předpoklad bezproblémového užívání záchodku ;)
 
Pozn. z důvodu možných komplikací při výchově si nechávám možnost posunout termín odběru z 8mi týdnů na déle, je možné že to třeba nebude, nebo např. jen u některých jedinců, ale raději tu možnost uvádím předem :) . Uvažuji i o možnosti odběru po 12.týdnu věku, kdy už by mláďata neměla mít problém se socializací ani zvykáním na nový domov a zároveň by u nás bylo provedeno kompletní očkování. Na rozhodování je ale ještě času dost.
 
 

Po předchozích špatných zkušenostech s nezodpovědnými zájemci o freťátka jsem se rozhodla zavést rezervační systém:

 

Pokud jste vážný zájemce, zaplaťte 500 Kč zálohu (č. účtu na vyžádání po předchozí domluvě, platí se až po té, co se pár připustí) , pokud se Vámi vybrané pohlaví nenarodí nebo na Vás nevýjde , bude Vám nabídnuto druhé, které pokud odmítnete, záloha Vám bude v plné výši navrácena. Po narození se doplácí k 50% ceny mláděte, zbytek při převzetí. Pokud se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete rezervaci zrušit (nebude-li "problém" na naší straně - např. falešná březost, nevýjde na Vás požadované pohlaví, miminko se rozhodnu si nechat nebo nedej bože zemře atd., v takovém případě Vám samozřejmě zálohu vrátíme), výše aktuální zálohy propadá (snažím se tak donutit ty, kteří si pořízením nejsou jisti, aby tak učinili co nejdříve, pro ostatní je to spíše příjemné rozprostření nákladů) . Můžete si tak zamluvit konkrétní pohlaví nebo naopak zůstat nerozhodní a přesto si zajistit pořadí mezi zájemci :) . 

 

Záloha lze zaplatit dobrovolně ještě před krytím, ale raději bych, abyste vyčkali alespoň do říje a následného připuštění.

 

Freťátko si lze stále zamluvit i bez zálohy avšak, pokud příjde někdo, kdo zálohu zaplatí, automaticky se dostane v seznamu před Vás a šance se tudíž snižuje. Proto doporučuji zvolit verzi zálohy, avšak Vás nechci nutit - je to o vzájemné důvěře.

 

Rezervovat lze fretku pouze na mazlíka, což bude řádně ošetřeno smlouvou a případné nedodržení bude pokutováno.

Pokud si myslíte, že máte pro mě přijatelný argument, aby tomu ve Vašem případě bylo jinak, klidně mi napište, můžeme se zkusit dohodnout.

Účelem není mít zde X příbuzných vrhů, do chovu bude povolen jen určitý počet jedinců a jejich majitele si budu pečlivě vybírat, je dost možné, že taková mláďata zůstanou i u nás. 

 

 

 

Rezervace  :

Zveřejním po narození mláďat, kdy se začnou vybírat zálohy