Milkyways Patience

*4.5.2015
 
Patience, Patience.. (či "Pejšn") aneb v překladu - trpělivost. 
Až Vás budu nabádat, ať si pořádně proklepnete význam jména, které chcete své fretce dát, tohle je přesně ten krásný příklad, proč si na to dát bacha, není to má první fretka, která je skutečně odrazem svého jména.
 
Jestli někdy půjdu do nebe, tak za to, že tuhle treperendu nepřetrhnu vejpůl :) .
 
Patience jsem si dovezla r. 2015 z Dánska. Patience je také čistý tchoř tmavý, maminku má z Anglie, tatínek je divoký tchoř z Dánska (žijící v zajetí, nicméně 1.generace) .
 
Tato slečna se nedá jen tak vyfotit, protože není hloupá a pastu má sice moc ráda, ale také ví, že když jí má dostat, vždy se na ní chystá nějaká lumpárna a tak se k pastě natáhne, ale jen tak, aby mohla případně v cukuletu vzít do zaječích. Je schopná mi skákat po hlavě, ale musí mít svou volnost, jinak je nervózní. 
 
Tuhle vlastnost jsem si bohužel trochu i zavinila sama, kdy jsem ji táhla příliš mladou hned na první výstavu do Bratislavy, kde jí chtěla posuzovatelka samozřejmě držet, nicméně když Patience nechtěla a posuzovatelka nepouštěla, maličká nám zpanikařila , kousla a jakmile pustila, běžela se schovat. Naštěstí byla už tenkrát naučená na přepravku jako domeček, ale než jsem tenkrát vysvětlila lidem, že ji nemají nahánět, že potřebuje klid a vidět, že má přepravku otevřenou.. no užili jsme si všichni :) . Patience tenkrát vyhrála své první a také poslední ocenění - Nejlepší kousanec, na další výstavy ji brát neplánuji. Stálo mě dost úsilí si opět získat její důvěru a nechci to pokoušet. Se mnou je v pořádku, zvyká si i na další častější návštěvy, jakmile vidí nebo slyší někoho, koho nebere jako běžného spoluobyvatele, je sakra opatrná. Jediné, co na ní opravdu zabírá, je vypustit pěkného chlapa, na toho se zatím vždy ulovit nechala ;) .
 
Jinak je to zlatíčko, jako malá ráda lovila kotníky z podgauče, resp. všechno, co bylo poblíž, má úchylku shromažďovat věci - jakékoliv, cokoliv, co je v dosahu a volně se to povaluje a co není volně, to se dá vždycky nějak urvat.. prostě.. chce to trpělivost. Na tchořku má neuvěřitelně šikovné pacinky, občas mě vylekala, jak po mě šmátrala z klece, aby mi zabavila oblečení, co jsem měla zrovna na sobě :) .
 
Její krytí neustále promýšlím, bojím se povahy, na druhou stranu věřím, že jsem si to z většiny zavinila sama. Patience je jinak dokonalá, krom té opatrnosti na lidi. Mozek využívá na 120%, má dokonalou hlavu, perfektní hrudník, skvělé proporce a také je na slečnu krásně nasvalená - prostě ten ideál, který mám.. 
 
V roce 2018 bude poslední možnost to alespoň zkusit a tak se jí pokusím vybrat co nejvíce povahově vyrovnaného samce, aby to páníčci neměli případně tak těžké - není to těžké, jen nesmíte být tak hrr (samozřejmě pomohu, poradím, v případě, že krytí skutečně proběhne, dám si pořádný pozor, aby z nich vyrostla vyrovnaná tchůřata..). V úvaze je tedy Atom nebo Spock z našich kluků, sice jsem si chtěla sehnat nepříbuzného ženicha, abych si tu genetickou základnu co nejvíc rozšířila, nicméně v tomto případě si potřebuji ohlídat i povahu a u cizích samců nikdy nevím, neznám je jako vlastní a chovatelé toho občas naslibují.. Takže až příjde ten den, pokud se tedy nic nezmění, a Spock bude připraven, nejspíš bych volila jeho, povahou je zatím dokonalý, ostatně jako Atom, nicméně také podporuje ten můj tchoří ideál. Nicméně Spock stále dospívá a uvidíme, ještě se toho může hodně změnit, stejně tak se možná nebude krýt vůbec. Záleží na mém aktuálním rozpoložení, jestli se na to budu cítit