Shelly Thunder

 

Jméno : Shelly Thunder / Mennydörgő Shelly

datum narození:  5.července 2013

datum úmrtí: 19.května 2014

potomci : bez potomků

 

Shellynka byla ta nejúžasnější fretka, kterou jsem měla tu čest vychovávat, milovat a každodenně se jí věnovat. Je těžké popsat jaká byla, věřte, že až najdete svojí Shellynku, pochopíte o čem mluvím..

 

Shellynka umřela zcela nenadále . V noci v neděli si s námi ještě hrála a v pondělí ráno jsem ji už našla mrtvou :( .

 

Pitva prokázala akutní zánět střev - tedy nedalo se s tím nic dělat a vysvětluje to i to, jak je možné, že neměla žádné příznaky - nestihly se projevit. Následně jsme čekali, zda-li se objeví ještě nějaká příčina, z čeho to mohla mít - zjistila se přítomnost Salmonelly Enteritidis.

 

Jak je to možné už nám nikdo nepoví - mohla to mít z masa, to by pak ale měli i ostatní fretky, u kterých byly testy negativní nebo musela někde něco sníst.. těžko říct..

 

Tento oříšek už asi nikdy nerozlouskneme, nicméně Shellynko, drž nám tam nahoře nějaké pěkné doupě a nebuď smutná, časem za Tebou příjdeme všichni .

 

Jméno CHS na výraz vděčnosti ponecháváme a každá fretka bude poctěna, že bude moci nést Tvé jméno!

 

Miluji Tě, panička

 

Tímto také děkuji svým přátelům, partnerovi, Shellyině chovateli a freťulkám, kteří mě nenechali o holičkách a byli mi podporou po celou dobu.

Také děkuji za vstřícnost SVS při vyšetřování. A Julče moc děkuji za Shellyinu poslední památeční fotku.

 

------------------------------------------------------------------------------


zbarvení: tchořovité 
délka srsti: standard
oči: tmavě hnědé
nos: hnědý

čip: má, maďarský pas

Rodiče:
Maminka: Cimet Thunder - 1/4 sibiřský tchoř , + 1/4 tchoř a1/2 fretka
Tatínek :  Hunor Thunder - 40 % tchoř , + 60 % fretka
Chovatel: Imre Fejes (Budapešť - HU)

 

 

Rodokmen / Pedigree

 

Dlouho jsme vybírali jméno pro naší malou tchořandu.. protože jsem pro ní chtěla maďarské jméno, motali jsme se stále v začarovaném kruhu, vybírali jsme jména jako Felicitas nebo Bájos (jediná 2, která se mi jakž takž zamlouvala, bohužel mi Bájos nepřišlo dost dobré a Felicitas se zase nelíbilo příteli :) ), díky komunikačnímu šumu (dopisování v česko-maďarsko-německo-anglickém jazyce) se povedlo, že pan chovatel špatně pochopil jméno Shelly, kdy jsem mluvila o CHS a jméno Shelly nám zapsal do rodokmenu :) . Po chvíli přemýšlení a vyzvídání názoru u dalších fretkařů jsem se rozhodla, že to tak asi má být a že vlastně není lepší jméno než Shelly pro zakladatelku naší CHS Shelly´s Ferrets :)